Jarmark Wdzydzki 2014 już w ten weekend (19-20 lipca)

 • W sobotę i niedzielę 19 i 20 lipca, na terenie muzeum we Wdzydzach odbędzie się tradycyjny Jarmark Wdzydzki 2014, który w tym roku organizowany jest już po raz czterdziesty pierwszy.

  Wizyta we Wdzydzach Kiszewskich to ciekawy pomysł na spędzenie czasu wolnego sprawdzający się bez względu na porę roku, urokliwa kaszubska wieś jest bowiem miejscem niezwykłym tak ze względu na piękne krajobrazy przyrody, jak i z uwagi na najstarsze w Polsce muzeum typu skansenowskiego znajdujące się na jej terenie. 


  Kolejne edycje jarmarku przyciągają zarówno entuzjastów wsi kaszubskiej, jak i osoby, które nie wiedzą jeszcze zbyt wiele na jej temat, zainteresowanie imprezą jest przy tym uzasadnione. Gości przyciąga nie tylko ciekawy program, ale i przestrzeń, w której organizowany jest jarmark, tegoroczna edycja nie powinna przy tym rozczarować nawet najbardziej wymagających z nich.

   

  Jarmark Wdzydzki 2014: program i atrakcje


  Niekwestionowaną gwiazdą pikniku będzie Kapela Ze Wsi Warszawa – folkowy zespół muzyczny działający od roku 1997 i cieszący się zasłużoną sławą nie tylko w naszym kraju, ale także poza jego granicami. Zespół wydał jak dotąd sześć albumów ciepło przyjętych przez publiczność, jego znakiem rozpoznawczym jest zaś to, że w swoich utworach wykorzystuje mało znane typowo polskie instrumenty, które towarzyszyły muzyce folkowej przez wieki.


  Kapela ze Wsi Warszawa to jednak nie jedyny zespół, którego warto posłuchać w czasie trwania jarmarku. Na jego uczestników czekać będą także lokalne zespoły ludowe: Kaszubski Zespół Pieśni I Tańca SIERAKOWICE oraz kapele z gminy Karsin i Dziemiany. Na jarmark wybierają się również goście z Belgii, uczestnicy spotkania będą mogli więc zapoznać się z flamandzkimi rytmami ludowymi zaprezentowanymi przez grupę Volkskunstgroep Die Spelewei z Westerlo.


  W sobotnie późne popołudnie nie zabraknie też okazji do szczerego śmiechu, ze swoim nowym programem zaprezentuje się bowiem Kaszubski Kabaret KUŃDA. Przez cały czas trwać będą również spotkania organizowane w poszczególnych częściach muzeum, problemem nie będzie więc przygotowanie kokoszki z siana albo własnej świeczki. Jeśli nie jesteśmy przekonani o własnych zdolnościach w tym zakresie, również nie powinniśmy się martwić, w czasie jarmarku dostępne będą bowiem przykłady rękodzieła ludowego wykonane przez doświadczonych twórców.


  Jarmark to także okazja do uczestnictwa w grach i zabawach organizowanych z myślą o całej rodzinie, dzieci będą więc mogły posłuchać lokalnych legend, najodważniejsi uczestnicy imprezy zyskają zaś szansę na sprawdzenie swoich możliwości w konkursie wspinania się na słup.

   

  Atrakcje przedstawia także poniższy rysunek:

  jarmark wdzydzki 2014 atrakcje

   

  Serdecznie zapraszamy !

  Do zobaczenia we Wdzydzach Kiszewskich !

 • « przejdź do wszystkich aktualności